Dünya Mutfakları ve Yeme İçme Kültürü Projeleri

Bu proje grubumuzda marka yada katılımcı grubuna özel atölye , söyleşi deneyim odaları gibi özel projeler geliştiriyoruz. 

Pastacılık Okulu projemizde dünyanın farklı kültüründeki mutfaklar ve tatlı kültürünü uygulamalı atölyelerle pekiştiriyoruz. 

Minik Şefler Atölyesinde 14 yaşına kadar mutfağa meraklı arkadaşlarımıza özel pek çok atölye hazırlayabiliyoruz. 

Muftak Günlerinde ise döneme özel atölyeler başta olmak üzere farklı söyleşiler, farklı lezzet buluşmaları organize edebiliyoruz. Gruplara özel mutfağa dair pek çok uygulamayı birlikte sunabiliyor ve gruplara, ürüne, markaya ya da konsepte özel program hazırlayabiliyoruz. 

Mutfakta 4 İşlem Atölyeleri  Projemizde hamur türleri, maya yöntemleri başta olmak üzere fermentasyon süreci içeren başlıca sirkeden, turşuya, liköre hatta tentüre kadar uzanan tatlı ve tuzlu bir çok yöntemin matematiğini anlatıp, ardından da katılımcılarımızın deneyimlemesini sağlıyoruz.

İpek Yolu ve Baharatların Hikayeleri  Projemizde ise bilinen, bilinmeyen pek çok baharatın hikayesi ve bilinmeyen kullanım teknikleri çalışmamızın ana merkezini oluşturuyor. 

Çay Kültürü Söyleşileri ve Çay Demleme Atölyelerinde dünyadaki farklı bitki çaylarından, ülkemiz çay kültürüne kadar bir çok çay demleme ve karışım oluşturma tekniklerini anlatıp, uygulatıyoruz.  

Kahve Kültürü Söyleşileri ve Kahve Hazırlama Teknikleri Atölyesi

Projemizde önce kahvenin gerçek hikayesini anlatıyoruz. M.Ö 1600 lü yıllarda Anadolu topraklarında olduğu bilinen kahvenin farklı tad ve lezzetlerle hayatımıza nasıl girdiğini ve hiç bilinmeyen yönleriyle "Türk Kahvesi"  hikayelerini, kavurma tekniklerini göstererek anlatıyoruz. Ardından  kendi kahve karışımımızı hangi yağlarla bir arada kullanırsak bize daha  iyi gelecegi konusunda yaptığımız çalışmaları ve reçetelerimizi  paylaşıyoruz. Hep birlikte hazırlayacağımız kahvelerle programımıza devam ediyoruz.

Ekmek Savaşları hem ürün yönetimi hem de ekmek çeşitlerinin dünya sahnesindeki serüvenini anlatan iki ayrı programdan oluşmaktadır.

Lezzetin Yolculuğu ise her kıtada ayrı bir hikaye ile yine hayatımızda. Yemek soslarından tad testlerine kadar geniş açı ile lezzet algısını ele aldığımız kapsamlı bir projedir. İçeriği kısa ve uzun soluklu atölyeler ve eğitimlerden oluşmaktadır. 

 

Hızlı iletişim
  • 0555 985 50 10
  • 0555 985 50 10
  • iletisim@gacocuk.com
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.
İLETİŞİM

Whatsapp Destek

iletisim Ekibi

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?