Öğretmen - Eğitimci Eğitimleri

Eğitimci Eğitimleri

Üniverisitelerin Öocuk Gelişimi Bölümlerindeki öğrenciler ve öğretmenlere özel hazırladığımız atölye ve eğitim programlarından oluşmaktadır.

Eğitici Eğitimleri:

Reggio Emilia Yaklaşımı ile Yaratıcı Drama

Çocuklar hayatın anlamıyla ilgili cevaplar aramaktadırlar. Onlara cevabı vermek için acele etmemek, onun yerine cevabı kendilerinin bulması için teşvik etmek gereklidir. Erken çocukluk eğitiminde yapılması gereken, çocuklara gelişimlerini destekleyici ve ilerlemelerini teşvik edici bir ortam yaratabilmek ve kendi fikirlerinin gelişmesine fırsat tanımaktır.

Çocuklar araştıran, üreten ve hipotezlerini test eden kişilerdir. Kendilerini ifade ederken çok farklı sembolik araçlardan yararlanabilirler. ReggioEmiliayaklaşımında, çocuklara somut yaşantılar sunulur, bu sayede yeni deneyimler kazanmalarına yardımcı olunur.

Eğitimde Medici Effect ile Fark Yaratmak

Eğitim öğretmenlerin, eğitim materyallerini estetik algı içerisinde, çoklu zeka öğrenme yöntemlerine göre geliştirmesine ortam sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Pratik uygulamalar, rol playve grup çalışmaları yoğun bir eğitimdir.

Eğitimde Farkındalık ve Yaratıcılık Eğitimleri

Yaratıcı drama; öğretmenlerin bir grup çalışması içinde, bir yaşantıyı, bir kavramı, ders ünitelerinden belli konu ya da temaları yaşayarak, canlandırarak, oynayarak kendilerine yeniden bakarak farkındalık kazanmalarını sağlayan bir süreç, eğitsel bir ortamdır.

Bu arada eski bilgiler yeniden gözden geçirilir, sorgulanır, yeni bilişsel ve duyuşsalörüntüler içinde pekiştirilir.

Drama sürecinde katılımcılar; gözlem, deneyim, duygu ve bilgilerini canlandırarak yaşar.

 

 

 

 

 

 


Whatsapp Destek

iletisim Ekibi

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?